B32529C1393J189
DigiKey Part Number
495-B32529C1393J189TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B32529C1393J189CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C1393J189
Description
CAP FILM 0.039UF 5% 100VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.039 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529C1393J189 Models
Category
Voltage Rating - DC
100V
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
63V