B32522C3684K289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 28
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 900
Datasheet
0.68 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32522C3684K289
DigiKey Part Number
B32522C3684K289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32522C3684K289
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32522C3684K289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
160V
Voltage Rating - DC
250V