ED-HMI2120-101C-1208
DigiKey Part Number
4555-ED-HMI2120-101C-1208-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ED-HMI2120-101C-1208
Description
RPI HMI 10.1'' W/CM4102008
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Board Computer 1.5GHz 4 Core 2GB RAM Raspberry Pi CM4 # CM4102008: ARM Cortex-A72
Category
Form Factor
10.1"
Manufacturer
EDATEC
RAM Capacity/Installed
2GB
Series
Storage Interface
eMMC
Packaging
Box
Video Outputs
HDMI
Part Status
Active
Ethernet
10/100 Mbps, 10/100/1000 Mbps
Core Processor
Raspberry Pi CM4 # CM4102008: ARM Cortex-A72
USB
Micro USB (1), USB 2.0 (2)
Speed
1.5GHz
RS-232 (422, 485)
4
Number of Cores
4
Watchdog Timer
Yes
Power (Watts)
20W
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C