630-M25-240-WN5
DigiKey Part Number
151-630-M25-240-WN5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
630-M25-240-WN5
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
630-M25-240-WN5 Models
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)
Color
White
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C