627-M25-222-WN1
DigiKey Part Number
151-627-M25-222-WN1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-M25-222-WN1
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS SOLDER CUP
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-M25-222-WN1 Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
5A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Color
White
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C