627-M25-220-GN6
DigiKey Part Number
151-627-M25-220-GN6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-M25-220-GN6
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-M25-220-GN6 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A
Features
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Color
Green
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C