Image for 627-36W4624-4N2 is not available
627-36W4624-4N2
DigiKey Part Number
151-627-36W4624-4N2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-36W4624-4N2
Description
CONN D-SUB PLG 36POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-36W4624-4N2 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C