Image for 627-25W3624-1T2 is not available
627-25W3624-1T2
DigiKey Part Number
151-627-25W3624-1T2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-25W3624-1T2
Description
CONN D-SUB PLG 25POS PNL MT SLDR
Detailed Description
25 (22 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-25W3624-1T2 Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Number of Rows
2
Color
Black
Mounting Type
Dielectric Material
Polyester Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 25W3
Contact Type
Signal and Power
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C