Image for 627-21W1224-2T2 is not available
627-21W1224-2T2
DigiKey Part Number
151-627-21W1224-2T2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-21W1224-2T2
Description
CONN D-SUB PLG 21POS PNL MT SLDR
Detailed Description
21 (20 + 1 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-21W1224-2T2 Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 21W1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C