ECXV-L37C2M-466.560
DigiKey Part Number
50-ECXV-L37C2M-466.560-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECXV-L37C2M-466.560
Description
XTAL OSC VCXO 466.56MHZ SMD
Detailed Description
466.56 MHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECXV-L37C2M-466.560 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±90ppm
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
22mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)