ECX-L35CM-133.333 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
133.333 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-L35CM-133.333
DigiKey Part Number
ECX-L35CM-133.333-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-L35CM-133.333
Description
XTAL OSC XO 133.3330MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECX-L35CM-133.333 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
20mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)