ECS-VXO-73-32.768-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-VXO-73-32.768-TR |
Description | XTAL OSC VCXO 32.7680MHZ CMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-VXO-73-32.768-TR Models |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature -10°C ~ 70°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 20mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 6-SMD (7x5) |
Frequency | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm) |