ECS-3225MVQ-250-BS-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-3225MVQ-250-BS-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-3225MVQ-250-BS-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-3225MVQ-250-BS-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-3225MVQ-250-BS-TR
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
10mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
HCMOS
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)