ECS-320-10-48B-CKY-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-320-10-48B-CKY-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-320-10-48B-CKY-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-320-10-48B-CKY-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-320-10-48B-CKY-TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-CSMD (1.2x1)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)