ECS-250-18-23B-JTM-TR
DigiKey Part Number
XC3082TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC3082CT-ND - Cut Tape (CT)
XC3082DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-18-23B-JTM-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-250-18-23B-JTM-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (6x3.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)