VPH3-0084-R
DigiKey Part Number
283-3673-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-3673-1-ND - Cut Tape (CT)
283-3673-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VPH3-0084-R
Description
XFMR 14.2UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
For SMPS Transformer Isolation Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VPH3-0084-R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Mounting Type
Surface Mount
Series
Size / Dimension
0.673" L x 0.878" W (17.10mm x 22.30mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.331" (8.40mm)