UP2B-150-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UP2B-150-R |
Description | FIXED IND 15UH 3.5A 41 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.5 A 41mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UP2B-150-R Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 2.4A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 41mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.550" L x 0.410" W (13.97mm x 10.41mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm) |