MLVA06V09C210-R
DigiKey Part Number
283-4665-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4665-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4665-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLVA06V09C210-R
Description
VARISTOR 16.5V 30A 0603
Detailed Description
16.5 V 30 A Varistor 1 Circuit Surface Mount 0603 (1608 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
21.5 V
Current - Surge
30 A
Capacitance @ Frequency
210 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
7 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
9 V
Varistor Voltage (Min)
11.5 V
Varistor Voltage (Typ)
16.5 V