MFBW1V1608-102-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MFBW1V1608-102-R |
Description | FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 500mA 550mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 500mA |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | DC Resistance (DCR) (Max) 550mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.039" (1.00mm) |
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |