LTA1VS16A-351-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LTA1VS16A-351-R |
Description | TRANSF ETHERNET LAN 350UH |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 350µH LAN 10/100 Base-TX Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Mounting Type Surface Mount |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Size / Dimension 0.500" L x 0.280" W (12.70mm x 7.10mm) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Height - Seated (Max) 0.252" (6.40mm) |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Transformer Type LAN 10/100 Base-TX | Grade Automotive |
Inductance 350µH | Qualification AEC-Q200 |