HFW1V2210H6R8K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HFW1V2210H6R8K |
Description | FIXED IND 6.8UH 26.5A 2.9 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Unshielded Wirewound Inductor 26.5 A 2.9mOhm Max 3-SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 19A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 2.9mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 15MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 3-SMD, J-Lead |
Tolerance ±10% | Supplier Device Package 3-SMD |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm) |