DRA125-821-R
DigiKey Part Number
283-DRA125-821-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-DRA125-821-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-DRA125-821-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRA125-821-R
Description
FIXED IND 820UH 632MA 1.36 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 µH Shielded Wirewound Inductor 632 mA 1.36Ohm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DRA125-821-R Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.36Ohm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 165°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Current - Saturation (Isat)
758mA