201W-36RED
DigiKey Part Number
201W-36RED-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
201W-36RED
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36.0" (914.40mm) Banana Plug, Single, Stackable To Mini Hook Patch Cord
Category
2nd Connector
Mini Hook
Manufacturer
E-Z-Hook
Cable Length
36.0" (914.40mm)
Series
Type
Patch Cord
Packaging
Bag
Contents
1 Lead, Red
Part Status
Active
Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Stacking Method
Front Stacking
Wire Gauge
22 AWG
Configuration
Banana to Grabber, Hook
Base Product Number
1st Connector
Banana Plug, Single, Stackable
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1,532
Check for Additional Incoming Stock
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
In-Stock: 716
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"