4230-T110-K0CE-25A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Circuit Breaker Thermal Magnetic 25A 277 V AC 60 V DC Lever DIN Rail
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
4230-T110-K0CE-25A
DigiKey Part Number
4230-T110-K0CE-25A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4230-T110-K0CE-25A
Description
CIR BRK THERM-M 25A 277VAC/60VDC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
4230-T110-K0CE-25A Models
Category
Current Rating (Amps)
25A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
277 V
Series
Voltage Rating - DC
60 V