DLC-T1.3CDS#1
DLC-T1.3CDS#1
DigiKey Part Number
3190-DLC-T1.3CDS#1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLC-T1.3CDS#1
Description
1.3 INCH ROUND IPS TFT DISPLAY
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) SPI 1.3" (33.02mm) 240 x 240
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DLC-T1.3CDS#1 Models
Category
Diagonal Screen Size
1.3" (33.02mm)
Manufacturer
DLC Display Co.,Ltd
Viewing Area
32.40mm W x 32.40mm H