ZXTN19100CZTA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 3,295
Datasheet
Bipolar (BJT) Transistor NPN 100 V 5.25 A 150MHz 2.4 W Surface Mount SOT-89-3