SMBJ120CA-13-F
DigiKey Part Number
31-SMBJ120CA-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMBJ120CA-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMBJ120CA-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ120CA-13-F
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
193V Clamp 3.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMBJ120CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V