SMAJ22CA-13-F
DigiKey Part Number
31-SMAJ22CA-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMAJ22CA-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMAJ22CA-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ22CA-13-F
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 11.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
EDA/CAD Models
SMAJ22CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V