SDM02U30LP3-7B
DigiKey Part Number
SDM02U30LP3-7BDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SDM02U30LP3-7BDICT-ND - Cut Tape (CT)
SDM02U30LP3-7BDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDM02U30LP3-7B
Description
DIODE SCHOT 30V 100MA X3DFN06032
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 100mA Surface Mount X3-DFN0603-2
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SDM02U30LP3-7B Models
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
4 µA @ 30 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Technology
Supplier Device Package
X3-DFN0603-2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
370 mV @ 10 mA