PK5000004 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Raltron Electronics
In Stock: 4
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
CTS-Frequency Controls
SiTime
SiTime
Renesas Electronics Corporation
50 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
PK5000004
DigiKey Part Number
PK5000004DI-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PK5000004
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
60mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)