KX3211E0032.768000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
Taitien
QST
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
KX3211E0032.768000
DigiKey Part Number
KX3211E0032.768000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KX3211E0032.768000
Description
XTAL OSC XO 32.7680 KHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
15µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.045" (1.15mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
0.5µA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V