3.0SMCJ22A-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 3.0SMCJ22A-13 |
Description | TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC |
Customer Reference | |
Detailed Description | 35.5V Clamp 84.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 3.0SMCJ22A-13 Models |
Category | Power - Peak Pulse 3000W (3kW) |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Discontinued at DigiKey | Capacitance @ Frequency 3000pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 84.5A |