XB3-24Z8ST Front
XB3-24Z8ST Back
XB3-24Z8ST
DigiKey Part Number
602-2189-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB3-24Z8ST
Description
RF TXRX MOD 802.15.4RPSMA TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4 Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, RP-SMA Through Hole
Category
Sensitivity
-103dBm
Mfr
Serial Interfaces
I2C, SPI, UART
Series
Antenna Type
Antenna Not Included, RP-SMA
Packaging
Tray
Memory Size
1MB Flash, 128kB RAM
DigiKey Programmable
Verified
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
RF Family/Standard
Current - Receiving
15mA
Protocol
Current - Transmitting
135mA
Modulation
DSSS
Mounting Type
Through Hole
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C