WR21-U92A-DE1-TB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Digi
In Stock: 234
Datasheet
Similar
Digi
In Stock: 115
Datasheet
In Stock: 63
HSPA+ Router RS-232, USB
HSPA+ Router RS-232, USB
The Future of LTE Technology for IoT and M2M
WR21-U92A-DE1-TB
DigiKey Part Number
602-1632-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR21-U92A-DE1-TB
Description
CELLULAR ROUTER GLOBAL HSPA+
Customer Reference
Detailed Description
Category
Modulation or Protocol
HSPA+
Manufacturer
Frequency
850MHz, 900MHz, 1.7GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Series
Interface
RS-232, USB
Packaging
Box
Sensitivity
-161dBm
Part Status
Obsolete
Data Rate (Max)
21Mbps
Function
Router
Voltage - Supply
9V ~ 30V