BR1K0W020
DigiKey Part Number
BR1K0W020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR1K0W020
Description
RESISTOR 1000W 20 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Braking Resistor 20Ohm, 1kW
Category
Accessory Type
Braking Resistor
Manufacturer
Delta Electronics/Industrial Automation
Specifications
20Ohm, 1kW