CMLE063T-2R2MS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMLE063T-2R2MS |
Description | FIXED IND 2.2UH 10A 12.8 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Inductor 10 A 12.8mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 12.8mOhm Max |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Base Product Number |
Current - Saturation (Isat) 12A |