CMLE063T-2R2MS
DigiKey Part Number
2037-CMLE063T-2R2MSTR-ND - Tape & Reel (TR)
2037-CMLE063T-2R2MSCT-ND - Cut Tape (CT)
2037-CMLE063T-2R2MSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMLE063T-2R2MS
Description
FIXED IND 2.2UH 10A 12.8 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Inductor 10 A 12.8mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
12.8mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
12A