MB1TFRAGA-80000-2 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Delkin Devices, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Flexxon Pte Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) 1TB NVMe M.2 Module 3.14V, 4.47V
MB1TFRAGA-80000-2
DigiKey Part Number
3247-MB1TFRAGA-80000-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MB1TFRAGA-80000-2
Description
SSD 1TB M.2 TLC NVME 3.14V/4.47V
Customer Reference
Detailed Description
Category
Speed - Read
2.6GB/s
Manufacturer
Delkin Devices, Inc.
Speed - Write
1GB/s
Packaging
Tray
Voltage - Supply
3.14V, 4.47V
Part Status
Obsolete
Type
NVMe
Memory Size
1TB
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Memory Type
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Size / Dimension
80.00mm x 22.00mm x 1.50mm