M564FSTXJ-30000-2
DigiKey Part Number
3247-M564FSTXJ-30000-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M564FSTXJ-30000-2
Description
64GB M.2 2230 BGA PCIE/NVME AUTO
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC) 64GB NVMe PCIe Gen 4 M.2 Module 850mV, 1.2V, 2.5V
Category
Speed - Read
660MB/s
Manufacturer
Delkin Devices, Inc.
Speed - Write
250MB/s
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
850mV, 1.2V, 2.5V
Part Status
Active
Type
NVMe PCIe Gen 4
Memory Size
64GB
Current - Max
1.5A
Memory Type
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Form Factor
M.2 Module
Size / Dimension
30.00mm x 22.00mm x 2.15mm