752161472GP
DigiKey Part Number
752161472GP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
752161472GP
Description
RES ARRAY 14 RES 4.7K OHM 16DRT
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7k Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 14 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 16-DRT
Category
Number of Pins
16
Manufacturer
CTS Resistor Products
Power Per Element
80mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Bussed
Package / Case
16-DRT
Resistance (Ohms)
4.7k
Size / Dimension
0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.100" (2.53mm)