SA204200F35HAR
DigiKey Part Number
110-SA204200F35HARTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA204200F35HAR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±30ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SA204200F35HAR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
10pF