403C35E12M00000
DigiKey Part Number
110-403C35E12M00000TR-ND - Tape & Reel (TR)
110-403C35E12M00000CT-ND - Cut Tape (CT)
110-403C35E12M00000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
403C35E12M00000
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±30ppm Crystal 20pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)