Image for W5280-12PG-530 is not available
W5280-12PG-530
DigiKey Part Number
468-W5280-12PG-530-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W5280-12PG-530
Description
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
Category
Contact Finish - Mating
Gold
Mfr
Color
Black
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Part Status
Active
Features
Backshell, Cable Clamp
Connector Type
Shielding
Number of Positions
12
Voltage Rating
600V
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Cable Opening
0.300" ~ 0.320" (7.62mm ~ 8.13mm)