DOTP602-122.88M
DigiKey Part Number
222-DOTP602-122.88M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DOTP602-122.88M
Description
XTAL OSC TCXO 122.8800MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
122.88 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±0.28ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
50mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
10-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.550" L x 0.355" W (13.97mm x 9.02mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.376" (9.55mm)