BW-26AL-9G35F
DigiKey Part Number
4771-BW-26AL-9G35F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BW-26AL-9G35F
Description
CABLE 9 COND 26AWG SHLD 35 FT
Customer Reference
Detailed Description
9 Conductor Multi-Conductor Cable Black, Gray 26 AWG 35.00' (10.67m)
Category
Length
35.00' (10.67m)
Voltage
300 V
Operating Temperature
80°C
Jacket (Insulation) Thickness
0.0091" (0.230mm)
Jacket (Insulation) Diameter
0.197" (5.00mm)