CPDT6-24V4-HF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CPDT6-24V4-HF |
Description | TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23-6 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47V Clamp 1A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-6 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 47W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Bidirectional Channels 4 | Package / Case SOT-23-6 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 25V | Base Product Number |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 47V |