CPDQC3V3AU-HF
DigiKey Part Number
641-2043-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-2043-1-ND - Cut Tape (CT)
641-2043-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPDQC3V3AU-HF
Description
TVS DIODE 3.3VWM 14VC 0402C
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14V Clamp 4A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 0402C/SOD-923F
Category
Power - Peak Pulse
56W
Capacitance @ Frequency
0.4pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
4.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
14V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4A (8/20µs)