ATV30C280JB-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
45.4V Clamp 66.08A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
ATV30C280JB-HF
DigiKey Part Number
ATV30C280JB-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV30C280JB-HF
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
ATV30C280JB-HF Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
66.08A