CSBL0640-1R5M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSBL0640-1R5M |
Description | FIXED IND 1.5UH 11.5A 6.2 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Wirewound Inductor 11.5 A 6.2mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSBL0640-1R5M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 14A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 6.2mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -50°C ~ 150°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.276" L x 0.272" W (7.00mm x 6.90mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |