Image for 353-28-10-GR-00018 is not available
353-28-10-GR-00018
DigiKey Part Number
1175-2580-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
353-28-10-GR-00018
Description
CABLE ASSY PLUG IDC 10POS 18"
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug 1.50' (457.20mm)
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
CNC Tech
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Packaging
Bulk
Length
1.50' (457.20mm)